Dispecer centru de alarma - Capital Jobs

PRIVESC SPRE VIITOR

Dispecer centru de alarma in Bucuresti

Detalii Job

Profil candidat

- minim studii medii
- atestat de operator Dispecer (optional);
- atestat de agent de paza (optional);
- experienta relevanta in utilizarea echipamentelor it si calculator - Operare MS Office (Excel, Word, Outlook)
- atentie distributiva, capacitate de analiza si simt dezvoltat al responsabilitatii;
• abilitiati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa, rezistenta la stress
• perseverent, cu initiativa si orientat spre invatare;
• diplomat, orientat catre client si cu abilitati de gestionare a conflictelor;
• abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor;
• persoana serioasa, onesta, fara antecedente penale, calma, rabdatoare, discreta, cu atentie sporita, ordonata, responsabila, punctuala
• vedere sanatoasa, deoarece va lucra foarte mult in fata calculatorului.
• constituie avantaj experienta anterioara si atestatul profesional de "Dispecer Centru Alarmare"

Cerinte/Descriere Job

Descrierea jobului

- program de lucru in ture zi/noapte (12/24, 12/48).
- opereaza si intretine aparatura din dotare;
- mentine legatura cu clientii companiei telefonic sau pe e-mail, atunci cand situatia o impune;
- informeaza telefonic clientii in urma unor semnale primite in dispecerat;
- editeaza si updateaza periodic baza de date a dispeceratului;
- mentine legatura cu echipele tehnice prezente in teren;
- salariu atractiv, tichete de masa;
- contract de munca in conditiile legii;
- posibilitate curs "dispecer centru alarmare";
- mediu de lucru placut intr-un colectiv tanar;
- consemneaza evenimentele receptionate in registrele speciale;
- dirijeaza echipajul de interventie si mentine legatura permanenta cu acesta in caz de alarma;
- preia solicitarile clientilor si le prezinta departamentului de service;
- se subordoneaza sefului de dispecerat;
- respecta intocmai prevederile procedurii de monitorizare.

Beneficii

- training de specialitate pentru o cat mai buna adaptare la specificul activitatii,
- program de lucru flexibil
- conditii salariale foarte avantajoase

Contact

Puteti trimite CV-ul pe adresa de email resurseumane@neiholding.ro sau sunati la telefon 021. 601.06.10.

Depune CV fara cont
Distribuie acest job
Misiune

Atingerea excelentei pe plan local, regional si national in promovarea si distributia produselor si serviciilor de securitate, oferind servicii orientate catre clienti.